W imieniu Zarządu Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów przy PSS Zgoda w Płocku życzymy aby przez kolejne lata działalności towarzyszyło nam wszystkim zdrowie i duma z pracy tych, którzy poprzez swoją postawę i pasję popularyzowali i popularyzują tradycję i kulturę swojej ,,Małej Ojczyzny”

Oferta Wycieczki

Kazimierz 30 września – 1 października

Planowany wyjazd z Płocka o godz. 6:00 do Parku Zdrojowego w Nałęczowie, gdzie odpoczniemy na ławeczce obok Bolesława Prusa. Zajrzymy również do Domu Zdrojowego. Mieści się w nim Pijalnia Wód Mineralnych połączona z Palmiarnią oraz Pijalnia Czekolady Wedla.
Wstęp do Pijalni Wód: 5zł/os, dzieci do lat 7: 4zł/os
Następnie przejedziemy do Kazimierza Dolnego: około 1-1,5 godz. czas wolny na indywidualne zwiedzanie miejscowych galeryjek malarstwa i sztuk pięknych i ewentualne zakupy pamiątek. O godz. 17:00 planujemy dotrzeć do Janowca, gdzie zjemy obiadokolację i rozlokujemy się w pokojach.
Na godzinę 19:00 dotrzemy do przedmieścia Kazimierza skąd w dalszą wyprawę zabierze nas przewodnik. Tam czekają kolejne atrakcje: spacer po miasteczku, przejazd ekobusikami do Kirkutu i wąwozu Korzeniowy Dół, ognisko z pieczeniem kiełbasek, spacer z pochodniami po wąwozie Korzeniowy Dół, przejazd ul. Szkolną i Lubelską na rynek, a to wszystko w otoczeniu lokalnych legend, opowieści i anegdot 🙂
Około godz. 23:00 wrócimy do pensjonatu. Rankiem po śniadaniu przejdziemy spacerkiem do pobliskiego Zamku w Janowcu
Wstęp do Zamku: 17zł/os, ulgowy 12zł/os ( bilet obejmuje zwiedzanie całego kompleksu zamkowo-parkowego )
Około południa przemieścimy się do kompleksu parkowo-pałacowego w Puławach. Wstęp na teren parku jest bezpłatny.
Bilety: 20zł/os, ulgowy 15zł/os (Muzeum, Dom Gotycki, Świątynia Sybilli, Domek Aleksandryjski)
Planowany powrót około godz. 18:00-20.OO
CENA WYCIECZKI 380 zł/os. plus cena biletów wstępu.
CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
przejazd autokarem,
nocleg, wyżywienie (obiadokolacja I śniadanie II dzień),
zwiedzanie z pochodniami,
ognisko i pieczenie kiełbasek,
ubezpieczenie podróży

więcej informacji – Krystyna Słabowska tel. 607 718 021

W okresie wakacji Zarząd Koła pełni dyżur w dniach:

13.07 i 17.08.2023 w godz. 10.00-12.00

Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku od początku swej działalności (1968 r) koncentruje się na działaniach kulturalnych, edukacyjnych, wypoczynkowych, turystycznych, socjalnych i wydawniczo – informacyjnych. Mobilizuje seniorów do prowadzenia aktywnego trybu życia, podejmowania wyzwań i rozwijania zainteresowań.

Już od półwiecza z ogromnym powodzeniem działa na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, przeciwdziałaniu ich izolacji i marginalizacji.

Okręg płocki obejmuje większość północnego Mazowsza z Oddziałami Rejonowymi w Sierpcu, Mławie, Przasnyszu, Ostrołęce, Makowie Mazowieckim, Płońsku, Ciechanowie i Pułtusku, a ponadto Oddziały Rejonowe w Kutnie i Łęczycy. Bezpośrednio podlegają im również 24 Koła terenowe i środowiskowe działające w Płocku i powiecie płockim.

Koło nr 28 działa przy Społem PSS Zgoda w Płocku od 1974 roku.

Wszyscy członkowie naszego Koła należą do Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku i mogą korzystać z atrakcji jakie on oferuje, są to: wycieczki krajowe i zagraniczne, jednodniowe i kilkudniowe, wczasy krajowe i zagraniczne, wieczorki taneczne, Przeglądy Amatorskiej Twórczości Literackiej Seniorów i wiele innych.


Członkami Koła nr 28 przy Społem PSS ,,Zgoda” są byli pracownicy, a obecnie emeryci i renciści, w 2023 r. posiadamy 84 członków.

Celem funkcjonowania Koła jest prowadzenie wspólnej działalności na rzecz naszych członków, poprzez wspieranie najbardziej potrzebujących (pożyczki, zapomogi), organizowanie wycieczek i różnego rodzaju wyjazdów, wspólne spędzanie aktywnie czasu.

Zarząd Koła Nr 28 przy PSS ,,Zgoda”, od 2022 roku
Przewodnicząca – Bogucka Ewa
Z-ca przewodniczącej – Kozakiewicz Marianna
Skarbnik – Leśniowski Władysław Zbigniew
Sekretarz – Bętlejewska Krystyna
Członkowie Zarządu:
Kronikarz – Słabowska Krystyna
Tomczak Grażyna
Dobrowolski Zbigniew

Plan wycieczek i wczasów organizowanych przez O/O PZERiI w Płocku w 2023 roku

Wycieczka do Suntago 28.06.2023

Powsin 18.05.2023

Szczawnica 03-07.09.2022

Bieszczady 04-08.06.2022

Wycieczka do Powsina 2022

Inowrocław 2022