W imieniu Zarządu Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów przy PSS Zgoda w Płocku życzymy aby przez kolejne lata działalności towarzyszyło nam wszystkim zdrowie i duma z pracy tych, którzy poprzez swoją postawę i pasję popularyzowali i popularyzują tradycję i kulturę swojej ,,Małej Ojczyzny”

Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku od początku swej działalności (1968 r) koncentruje się na działaniach kulturalnych, edukacyjnych, wypoczynkowych, turystycznych, socjalnych i wydawniczo – informacyjnych. Mobilizuje seniorów do prowadzenia aktywnego trybu życia, podejmowania wyzwań i rozwijania zainteresowań.

Już od półwiecza z ogromnym powodzeniem działa na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, przeciwdziałaniu ich izolacji i marginalizacji.

Okręg płocki obejmuje większość północnego Mazowsza z Oddziałami Rejonowymi w Sierpcu, Mławie, Przasnyszu, Ostrołęce, Makowie Mazowieckim, Płońsku, Ciechanowie i Pułtusku, a ponadto Oddziały Rejonowe w Kutnie i Łęczycy. Bezpośrednio podlegają im również 24 Koła terenowe i środowiskowe działające w Płocku i powiecie płockim.

Koło nr 28 działa przy Społem PSS Zgoda w Płocku od 1974 roku.

Wszyscy członkowie naszego Koła należą do Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku i mogą korzystać z atrakcji jakie on oferuje, są to: wycieczki krajowe i zagraniczne, jednodniowe i kilkudniowe, wczasy krajowe i zagraniczne, wieczorki taneczne, Przeglądy Amatorskiej Twórczości Literackiej Seniorów i wiele innych.


Członkami Koła nr 28 przy Społem PSS ,,Zgoda” są byli pracownicy, a obecnie emeryci i renciści, w 2023 r. posiadamy 84 członków.

Celem funkcjonowania Koła jest prowadzenie wspólnej działalności na rzecz naszych członków, poprzez wspieranie najbardziej potrzebujących (pożyczki, zapomogi), organizowanie wycieczek i różnego rodzaju wyjazdów, wspólne spędzanie aktywnie czasu.

Zarząd Koła Nr 28 przy PSS ,,Zgoda”, od 2022 roku

  • Przewodnicząca – Bogucka Ewa
  • Z-ca przewodniczącej – Kozakiewicz Marianna
  • Skarbnik – Leśniowski Władysław Zbigniew
  • Sekretarz – Bętlejewska Krystyna
  • Członkowie Zarządu:
  • Kronikarz – Słabowska Krystyna
  • Tomczak Grażyna
  • Dobrowolski Zbigniew

WYCIECZKI 2024

Witam wszystkich.

Organizujemy we wrześniu dwa wyjazdy na wycieczki.

1. Wyjazd w dniu 14 września do Skierniewic na wystawę kwiatów koszt 40zł

2. Wyjazd nad morze z bazą noclegową w Łazach w dniach 23-26 września. Część osób już się zapisała, może są jeszcze chętni, zapisuję do końca czerwca. Koszt wyjazdu nad morze to 850 zł, dla „naszych” emerytów dofinansowanie z funduszu świadczeń. Mamy wolne jeszcze miejsca na obydwa wyjazdy, mój numer telefonu 607 718 021 Krystyna Słabowska


Szwecja – Karlskrona, Kalmar,Olandia oraz Gdańsk, Sopot, Gdynia, Grudziądz

termin: 27.08 – 29.08.2024r.

koszt – 1150+(15zł.(koszty administracyjne)


Wydarzenia